בחירה נכונה של רופא השיניים להשתלת שיניים

קיים מספר לא מבוטל של רופאי שיניים אשר מבצעים השתלות שיניים, אך חשוב לבצע בחירה נכונה של רופא שיניים להשתלת שיניים על פי הצורך הספציפי של כל מטופל. ניתן להיעזר בחברים ובקרובי משפחה אשר עברו השתלות שיניים אצל רופא שיניים בעל ניסיון רב שנים בשיטות מתקדמות והם מרוצים מהתוצאה שהתקבלה. אפשר להיעזר גם באינטרנט ולבדוק מיקומים והמלצות על מרפאות ועל רופאי שיניים שונים שהם בעלי ניסיון וותק והם עובדים בשיטות מתקדמות להשתלת שיניים.

היצע רחב ושונה של רופאי שיניים

במרפאות שיניים מבצעים השתלת שיניים בהרדמה מלאה לאחר פגישת ייעוץ הכולל צילומים חינם כדי להבין את מצבן של השיניים בכל היקף הפה. במסגרת השתלות שיניים מבצעים המומחים לכך השתלות שיניים ושיקום מורכב באמצעות שתלים. הקדמה שהגיעה גם לתחום זה מפנה את הרופאים להשתלמויות מקצועיות ולהכשרות ייחודיות ובזכותן הם מבצעים השתלת שיניים בטכנולוגיה מתקדמת. לאור זאת הרופאים מבצעים טיפולים מורכבים מאד, כמו השתלת שיניים ביום אחד בעזרת טכנולוגיה ממוחשבת לאורכו של התהליך וזאת תוך שימוש במכשור חדשני .

שיטות שונות בהשתלות שיניים

יש המבצעים השתלת שיניים ללא עצם וזאת כיוון שיש הרבה מבוגרים סובלים מנסיגת חניכיים ומחוסר עצם בפה ולכן שיטה זו יכולה להתאים להם מערכת העצם נתמכת על ידי עצם אלבאולרית – עצם החיונית לתמיכת השיניים. היא קיימת רק כאשר יש שיניים בפה. במקרה של אובדן שיניים היא נספגת עם השיניים. לעיתים בגלל הזדקנות לעיתים עקב שימוש בשיניים תותבות, עקירה או מחלת חניכיים השכיחה ונגרמת לרוב בגלל היגיינה לקויה, חיידקים וגנטיקה. בשיטות החדשניות אפשר להשתיל שיניים גם ללא השתלת עצם. כאשר יש צורך בהשתלת שיניים ללא עצם בפה, הפתרון הקלאסי הוא הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה או שקוצרים עצם ממקומות שונים. כדי להימנע מהרמת סינוסים, המטופלים עוברים השתלה בכל אזורי הלסת. ללא צורך בהשתלת עצם.

השתלה בזאלית שתלים זיגומטיים, ושתלים קצרים

בשנים האחרונות מומחים בתחום מבצעים שיטה של השתלת שיניים על ידי שתילה של שתלים זיגומטיים ארוכים אשר מתחברים ללסת הלחי. ועוקפים את חוסר העצם בלסת המעניקה תמיכה חזקה ועמידה. בהשתלה בזאלית משתמשים בשתלי דיסק אשר מחדירים אותם בצידי הלסת. יש מקרים שבהם רופא השיניים משתמש בשתלים קצרים אם הם מתאימים יותר להשתלה ולמבנה החניכיים של המטופל.

יתרונות של השתלת שיניים ללא עצם

בעבר מטופלים חסרי עצם נאלצו לוותר על שיניים קבועות וחדשות. כיום המצב שונה קיימות שיטות שונות המבטיחות למטופלים האלה שיניים יפות לאחר התהליך המתבצע בכמה טיפולים או לחלופין ביום אחד. כאשר בוחרים רופא שיניים מעולה, הנראות של טורי השיניים היא יפהפייה לשמחתם הרבה של המנותחים.

שתפו:

מאמרים אחרונים