החיסונים שלוקחים אותך לטיול הגדול אחרי צבא

צעירים רבים לאחר שירותם בצבא מתככנים לצאת ולטייל בעולם הרחב. רבים מחליטים לצאת לטיול ביער אקזוטי בדרום אמריקה ויש המחליטים לצאת למזרח אסיה. מטרת הטיול הגדול היא לנוח, להתחבר עם אנשים שונים ולשהות בחו"ל זמן ממושך כדי לגבש החלטה על המשך הדרך, מה עושים בהמשך החיים הן בלימודים והן בקריירה. לפני שהצעירים טסים לחו"ל עליהם לקבל חיסונים כדי שלא יחלו במחלות מסוכנות הקיימות ביבשות השונות שהם יבקרו בהם.

חיסונים לקראת טיול אחרי הצבא יינתנו רק לאחר התייעצות עם רופאים מומחים ממרפאות הטיולים, שהם בעלי ידע וניסיון רב במחלות הקיימות במקומות השונים בעולם.

אם אתם מתכננים לטייל לבד, ויש לא מעט שעושים את זה, אבל חוששים, אפשר להתחיל בקטן- התחילו לטייל בארץ לבד וכך תכירו את עצמכם טוב יותר ותדעו אם תסתדרו בעולם הגדול. סמכו על עצמכם !

מתי צריך להתחיל להתחסן לטיול אחרי הצבא

קיימים חיסונים שצריך לקבל כמה שבועות לפני הטיול. ויש גם חיסונים הניתנים בכמה שלבים על פי מנות. כשהשלב הראשון מתבצע כמה שבועות לפני היציאה לטיול. לדוגמה: חיסון צהבת ניתן בכמה מנות ובשלבים שונים ואסור לוותר על אף מנה, לכן ממליצים להתחיל להתחסן כשלושה חודשים לפני הטיסה.

חשוב לדעת שלא קיים "סל חיסונים" קבוע עבור הטסים לטיול אחרי צבא ועבור כל מדינה קיימים חיסונים מומלצים עבורה. כיוון שאי אפשר לקבוע איזה חיסון חשוב לקחת ואיזה לא, יש להגיע למרפאות המטיילים שהן ייעודיות למטרה זו עם פנקס חיסונים. יש לעדכן את הרופא לגבי מסלול הטיול ובאילו מדינות הם מתכננים מבקרים במשך הטיול. בהתאם לכך הם יציעו את החיסונים המומלצים עבור המדינות שמבקרים בהם והחיסונים יבוצעו במקום על ידי צוות האחיות.

קיימים חיסונים שונים כמו חיסון נגד דלקת המוח היפנית חיסון נגד דלקת כבד נגיפית, דלקת מוח חדה, טיפול מונע נגד מלריה, טיפוס הבטן, קדחת צהובה ועוד.

דלקת המוח היפנית נפוצה במדינות דרום מזרח אסיה, תת היבשת ההודית, ובאיי האוקיינוס השקט בעיקר באזורים כפריים אשר מגדלים אורז כיוון שהאורז גדל בשדות המוצפים במים הם מהווים קרקע גידול מצוינת להתרבות של היתושים אשר נושאים את נגיפי המחלה. רוב המטיילים אחרי הצבא מעדיפים לבקר במקומות אלה ולכן רצוי שיקבלו את החיסון נגד דלקת המוח היפנית.

טיולים לדרום אמריקה

המטיילים לדרום אמריקה מומלץ לקבל חיסונים נגד דלקת הכבד – A , טיפוס הבטן ודלקת כבד – B

חיסון נגד מחלת טטנוס ודיפתריה כלולים בחיסונים הניתנים לכלל ילדי ישראל במסגרת החיסון המחומש. מנת דחף אחרונה ניתנת בגיל 18 בזמן הגיוס לצה"ל. מבוגרים שלא קיבלו את החיסון יקבלו את החיסון הזה כחיסון ראשוני. החיסון יינתן למטיילים שעלולים להיפצע במהלך הטיול בעיקר אלה המקיימים טיולים מאתגרים ומטפסים על הרים.

חיסון נגד טיפוס הבטן למטיילים באזורים אשר קיים סיכון גבוה של הדבקה בחיידק סלמונלה טיפי. טיפוס הבטן היא מחלה אשר גורמת לזיהום חמור במעיים מהדבקה על ידי סלמונלה טיפי. החיסון ניתן לרכישה באופן עצמאי ואינו מומלץ לבעלי מערכת חיסון חלשה.

מאמר בשיתוף אתר http://tactical.co.il/

שתפו:

מאמרים אחרונים