כיצד משפיע הטיפול הסיעודי על בריאות הציבור

כאשר ההורים מתבגרים, הילדים עושים כל שניתן כדי לאפשר להם חיים נוחים ומכובדים גם בשנים האחרונות של חייהם ולכן הם בוחנים כמה וכמה דרכים לסייע להם וזאת על פי מצבם הבריאותי והניידות של כל אחד מהם.

הצורך בטיפול סיעודי

הקשיים הבריאותיים מתרחבים עם השנים או שהם מתרחשים באופן מפתיע בבת אחת, כמו לאחר התקף לב, אירוע מוחי או בעיה בריאותית אחרת שיוצרת שינוי מידי בהתנהלות המשפחתית. כל מקרה נבדק לגופו על ידי בני המשפחה הקרובים ובהתאם לצורך הם מוצאים את הפתרונות המתאימים. כשהמצב מצריך רק סיוע טכני בנושאים כמו קניות ובישול, תגענה לביתם של האנשים המבוגרים מטפלות לקשישים על פי האישור של המוסד לביטוח לאומי לכמות מסוימת של שעות בכל שבוע.

ההחלטה לגבי היקף שעות הסיוע מתקבלת לאחר הבדיקה של הרופא הגריאטרי אשר מבצע לכל אדם מבוגר מבחן תלות, כדי לאבחן טוב ככל האפשר את מצבו הבריאותי ואת היכולות או אי המסוגלות שלו לבצע פעולות יום יומיות בסיסיות כמו רחצה ושליטה בצרכים.

בריאות הציבור

בריאות הציבור

הדאגה לנושא בריאות הציבור היא בראש מעייניהם של גורמים שונים בחברות הסיעודיות המספקות מטפלות סיעודיות למבוגרים רבים. ברוב המקרים מדובר במטפלות זרות אשר מקבלות אישור עבודה לטפל בבני הגיל השלישי בישראל. החברות האלו מסייעות לבני המשפחה להגיש את כל הטפסים הרלוונטיים למשרד הפנים כדי לקבל אישור להעסקת עובד זר.

המטרה היא שתהיה מטפלת איכותית ורגישה ובעלת שפה משותפת עם המבוגרים, שתימצא ביום יום עם האנשים המבוגרים ותדאג להם לכל צורך. מהדברים הקטנים ועד הדברים הגדולים, כיוון שהכול חשוב. כאשר אנשים מבוגרים מטופלים כראוי, הם מרגישים טוב ומרוצים מהעובדה שלמרות העובדה שהם לא עצמאיים יש מי שמטפל בעניינים הבסיסיים שלהם.

מטפלת זרה

מטפלת זרה גרה בביתם של בני הזוג או של אדם בודד 24 שעות ביממה. היא נמצאת בבית זה בדרך כלל שישה ימים בשבוע ובימי ראשון היא בחופשה. מוטלת עליה אחריות רבה לטפל בכל הצרכים של האנשים המבוגרים. הצרכים משתנים בהתאם למצב הבריאותי של כל אחד מהם, אך יש כמה פעולות בסיסיות שהיא מבצעת באופן יום יומי כמו לדוגמה:

  • סיוע בפעולות הרחצה היום יומיות, חפיפה של השיער, היגיינה בסיסית כמו בריאות השיניים.
  • הכנה של הארוחות השונות, ארוחות בוקר וערב קלילות וארוחות צהרים חמות בהתאם להרכב הקולינרי המומלץ לכל אדם.
  • עריכה של קניות הביתה על פי הצורך.
  • ניקיון אלמנטרי של הבית, כולל שטיפת כלים.
  • טיפול בכביסה כדי שיהיה לאנשים המבוגרים תמיד בגדים נקיים להחלפה.
  • קניה של תרופות ונתינה של תרופות על פי המינון הנדרש.
  • תשומת לב מרובה לכל אדם מבוגר ואם נראה שיש שינוי או הידרדרות במצבו, עליה ליידע את הגורמים הרלוונטיים, כמו בני המשפחה או הרופא המטפל בהם.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הבריאות https://be-bari.com/

שתפו:

מאמרים אחרונים